תאורה
תאורה למשרד הביתי
במאמר זה תוכלו ללמוד הכל אודות תאורה למשרד הביתי של רהיטי אלגן. המאמר יסקור בפניכם פריטים שונים של גופי תאורה משרדיים נפוצים, אשר יכולים להיות מותקנים גם בבתי אב פרטיים. ככלל, מומלץ לדאוג לאור חזק בבית, אך לא כל מה שניתן לעשות בבניין משרדים ניתן לעשות בבית: כך, למשל, במשרד שבבניין במשרדים גופי התוארה מוטבעים כולם בתקרה כשמאחוריהם ישנם גלאי עשן מתקדמים. הדבר עלול לחשוף אותך להוצאות גדולות מדי, וככל הנראה חברות ההתקנה לא יהיו מעוניינות להתקין זאת בשטח כה קטן כמו הבית. במאמר זה תוכל לקרוא על גופי תאורה למשרד הביתי שישמשו בצורה נאותה את איזור מגורייך הן כבית והן כמשרד:
תאורת פלורוסנט
הפלורוסנט היא שיטת תאורה ישנה אך חוסכת משמעותית בצריכת החשמל. נורת הפלורוסנט בטיחותית לסביבה ואפילו בטיחותית לך בשעה שתצטרך להחליף נורה. היא אינה מתחממת, ומאפשרת מגע גם כאשר החשמל דולק – ללא התחשמלות או סכנת כוויה. גכוף תאורה של פלורוסנט יכול להחזיק לשנים רבות ללא ההחלפה, גם אם תקנה נורת פלורוסנט עם הספק נמוך במיוחד.
תאורת הלוגן
תאורת ההלוגן מצטיינת בעיקר בעצמת התאורה. שום נורה מסוג אחר לא מגיעה לכאלו עצמות. ניתן לבחור הן באור לבן והן באור צהוב. עיקר מעצבי הפנים ימליצו על אור צהוב בשל היכולת הרבה יותר להתאים חפצים לחדר מבחינה עיצובית. מצד שני, בל נשכח שמדובר במשרד ולא בבית, וכידוע, ישנם משרדים המתפקדים גם עם נורת הלוגן לבנה, וזה אפילו נותן LOOKמשרדי יותר למבנה: הכל עניין של סמנטיקה: האם אתם מעוניינים להדגיש יותר את המשרד לשם המשרד או המשרד כחלק מבית מגורים. ההלוגן, בשונה מהפלורוסנט, אינו בטיחותי והוא מחייב הגנה מלאה מאחוריו: גוף זכוכית או פלסטיק שקוף וקשיח כלשהו שיגנו עלייך ועל סביבתך פיסית מההלוגן. עצמת הכוויה לנחשף למגע עם הלוגן דולק יכולה להגיע אל מעל ל 300 מעלות צלזיוס!
אהילי תאורה משרדיים
גם בתחום טכני כמו תאורה למשרד הביתי מומלץ לגבות את העבודה בעיצובים משכנעים: כך, למשל, ניתן לבחור אהילים – בדים שתפקידם הוא לכסות נורות חשמל מסוגים שונים ולאפשר הן הפצת אור הנדסית בחלל החדר והן עיצוב משרדי ברמה גבוהה יותר מאשר הנחת גופי התאורה ללא האהיל.