ארונות
ארונות
מאמר זה יעסוק בארונות. המאמר יתמקד בשלושה דגמים עיקריים של ארונות: ארונות הורים לילדים ותינוקות, ארונות נוער, וארונות לרווקים או לזוגות. במאמר זה תיווכחו לחוש בשוני הרב בין שלושת סוגי הארונות הללו ובצרכים השונים שהם מכילים בקרב כל קבוצת אוכלוסייה:
ארונות לגיל הרך ולילדים
מדובר בארונות שההורים מפעילים עבור הילדים הקטנים אך הם נמצאים בחדרם. בדרך כלל כולל ארון זה דלת אחת ובה מספר מצומצם של מדפים לאחסון בגדים קטנים. ארונות אלו אינם עשויים מחלקים חדים גם לא בפאות שלהם על מנת למנוע מגע חד עם הילד. בנוסף, ארונות אלו ניתנים להרכבה ופירוק בקלות במקרה של מעבר דירה או הזזת הארון לחדר אחר. ארונות מסוג זה מעוצבים עבור התינוק או הילד בצבעים בהירים בעלי מרקם עדין על פי רוב.
ארונות לנוער
ארונות אלו הם ארונות גדולים עם 4-5 פתחים, ובנוסף כוללים גם פתח עם צינור אלומיניום לתליית חולצות חגיגיות על קולבים. ארונות אלו מכילים גם מגירות גרביים ותאים עיליים לאחסון שמיכות, מצעים ובגדים שאינם בשימוש. ארונות מסוג כזה מספקים את כל צרכיו של הנער – עלם צעיר שמתחיל לצבור רכוש רב ובייחוד בתחום הביגוד, תחום אשר בו הוא נמצא בשיא כוחו בתקופה זו של חייו. ארונות אלו מעוצבים באופן נועז אך מתאים לחדרי נוער ככפפה.
ארונות למבוגרים: רווקים וזוגות
ארונות אלו מכילים לא מעט סוגים. ישנה נטייה בציבור הרווקים לקנות ארון קטן לאחסון בגדיהם המעטים, לעומת הזוג הנשוי או הזוג המתגורר יחדיו – אשר קונה ארון עם 4-5 פתחים, לרוב – ארון מקובע בקיר. ארונות למבוגרים מתאפיינים בעיצוב מעודן התואם לחדר בו הם שוהים. חשוב לבחור בארונות אשר מספקים את הצרכים שלכם מבחינת היקף הביגוד והיקף הציוד הנלווה לו: קולבים, מתלים מסוגים שונים ועוד.
תחזוקת ארונות
חשוב לנקוט במספר פעולות מנע לבלאי נצבר: שימון צירים, החלפת מסמרים וניטים למדפים, ניקוי חלקי מתכת מחלודה, אם ישנם, ובדיקת הבסיס עליו עומד הארון. במקרה הצורך, ניתן להזמין נגר אשר ישמוט את הבסיס הפגום ויציב בסיס חדש לשם המשך יציבותו של הארון. מומלץ לשים עיתונים וקרטונים מתחתיו בטרם הצבתו הראשונית למניעת התנדנדותו גם במצבים כאלה.