כסאות מנהלים
כסאות מנהלים
במאמר זה תוכלו למצוא צעדי הכוונה אודות קניית כסאות מנהלים. כסאות מנהלים הם כסאות המכילים אבזור רב שלא בהכרח תזדקקו לו במסגרת סל הצרכים שלכם: כסאות מנהלים עם ידיות, כסאות מנהלים ללא ידיות, כסאות מנהלים מבד, כסאות מנהלים מעור, ועוד. במאמר זה תמצאו מספר פסקאות שידונו הן בהתאמת כסאות המנהלים לצרכים שלכם, והן באופן הטיפול והתחזוקה השוטפים של כסאות אלו:
התאמת כסאות המנהלים לצרכים שלכם
הצרכים יכולים להיות רבים. אדם הסובל מבעיות גב, למשל, יכול לקנות כסא אורתופדי או לצרף לכסא הרגי למנגנהון אורתופדי המבצע עיסוי אלקטרוני בגב היושב. הכסא יכול להיות ניתן להגבהה והנמכה, או בעל גובה קבוע, וכן יכול להיות בעל משענת עם זווית משתנה או קבועה. כמו כן, הכיסא יכול להגיע עם ידיות צד ובלעדיהן. אנשים היושבים רוב שגרת יומם מול מחשב הם בעלי סיכון לפתח בעיות גב ולכן חשוב כי הם יקנו את הכסא המשוכלל ביותר, המציע שינוי גובה, שינוי זווית משענת, ומשענת גב אורתופדית.כסאות למנהלים לעומת זאת, אנשי שטח המשתמשים במשרד שלהם לעתים רחוקות יותר, כמו למשל מוסיקאים מופיעים שיש להם אולפן, חייבים בכיסא שונה לחלוטין, שיהיה נייח יותר ולא יכיל ידיות צד על מנת לאפשר להם לנגן על מקלדת השליטה ללא הפרעה.
טיפולים בכסאות מנהלים
על כסאות מנהלים מבד חשוב לעבור עם שואב אבק, ולהבריש עם מברשת נייחת. אין להעביר שטיפה רטובה על כסאות אלו. את בוכנת ההגבהה ובוכנת המשענת יש לרפד בחומרים הייעודיים לתקופה, ממש כשם שאת בלמי המכונית מרפדים בנוזל בלימה אחת לתקופה, בשעת הטיפולים שלפני הטסט. כסאות מנהלים מעור יש לנקות עם מטלית יבשה, רק על מנת שלא יצבור אבק. אין לשאוב מהם אבק עם שואב אבק, אך ניתן להרטיבם במים אם הם צברו לכלוך דביק וקשה להסרה. בדומה לכסאות הבד, גם לכסאות העור יש לבצע טיפולים לבוכנות הכוללות ריפוד בנוזל הסמיך האחראי על הגבהתם. ללא טיפולי בוכנה היא תתחיל לפתח התנגדות ובהמשך התקופה – לחדול לעבוד. בהקשר זה, אנו ממליצים גם להוציא את הגלגלים מן הכסאות בתקופות מחזוריות קבועות, ולנקות אותם עם מברשת דקה על מנת שהאבק שיצטבר שם לא יחסום את ציר הסיבוב שלהם.    ככל שתתמקצעו יותר בטיפולים השוטפים, תשמרו על כסאות המנהלים שלכם כחדשים לאורך זמן.