ריהוט איטלקי

מהו ריהוט איטלקי? מה מבדיל ריהוט איטלקי מהריהוט הסטנדרטי? האם ריהוט איטלקי מובחן משמעותית מיתר סוגי הריהוט – כמו למשל המזון הצרפתי, או אומנויות הלחימה היפניות?
 
ריהוט איטלקי הוא ריהוט אשר צורתו, חומרי הייצור שלו ומאפייניו מכילים נדבכים שונים ממה שהכרתם. למעשה, ייתכן כי כבר הכרתם את אותם רהיטים אך חשתם שהם שונים, והשוני הזה מעיד עליהם כריהוט איטלקי. לכן, הם בהחלט מובחנים מיתר סוגי הריהוט.
 
חומרי הייצור של ריהוט איטלקי
 
חומרי הייצור נשענים בעיקר על העור והעץ. כן, בהחלט ייתכן כי כבר פגשתם רהיטים אלו בעבר, וחשתם באנכרוניסטיות שלהם, אולם יצרני הריהוט האיטלקי בימינו אנו הולכים גם בתלם המודרנה ומייצרים, לצד העיצוב האיטלקי המסורתי, עיצוב מודרני על פי הסטנדרטים של עיצוב איטלקי מסורתי. למשל, לצד שולחן העץ המלבני החום בגוון העץ הטבעי – אתם צפויים להיתקל גם בשזלונגים – כורסאות מיוחדות שאינן ספות שכיבה ואינן כורסאות ישיבה, אלא רהיט מיוחד עם משענת היוצרת זווית קהה בת 120-140 מעלות. השזלונגים הללו צבועים הן בצבעים ססגוניים וצבעוניים, כנדרש מהעיצוב המודרני, והן בגוון העץ הטבעי והעור החום.
 
מסקנה – ריהוט איטלקי הוא ריהוט מובחן מיתר אסכולות הריהוט: למי זה מתאים?
 
היותם של פריטי ריהוט איטלקי שונים ומיוחדים מהשאר אינה מעידה על התאמה או חוסר התאמה. היא מתאימה לכל בית שדורש פריטי ריהוט כאלו. נדרש רק רצון הלקוחות ופתיחותם לסגנון השונה. יועצי חנות ריהוט איטלקי ישמחו לעמוד לרשות כל לקוח ולסייע לו להתאים ריהוט איטלקי לביתו.
 
קווים לדמותו של בית מעובה בריהוט איטלקי
 
בחדר אחד – למשל חדר פינת האוכל – ייתכן עיצוב עץ בסגנון כפרי עם שולחן חום בהיר, כסאות בגוון דומה, וריפודים המעטרים את הכסאות. בחדר אחר, ייתכנו כורסאות ושזלונגים בעיצוב מודרני, עם מודולציה עיצובית בין החדרים: המלצה על צביעת המשקוף ביניהם בצבע מקשר בין שני סוגי אסכולות העיצוב. בבית כזה אתם תוכלו לחוש בישן מול החדש, בעתיק מול המודרני, ולהכיר את איטליה בכל ציר הזמן. המייחד את כל סוגי הרהיטים הללו הוא שכולם נשענים על מסורת הריהוט האיטלקית מקדמת דנא, אלא שחלקם מופיעים עם פיגמנט מודרני וחלקם נמכרים עם המראה העתיק יותר.