ריהוט מעוצב

כיצד בוחרים ריהוט מעוצב לבית? לאלו דגשים חשוב לשים לב לפני הבחירה? מדוע ריהוט מעוצב מהווה אחד מהדברים החשובים ביותר שצריך לשים לב אליו? האם העיצוב הוא חד כיווני: יופיו של הרהיט, או שגם לקשר עם המראה של הבית יש שיקול בבחירה?

בחירת ריהוט מעוצב תלויה הן במראה הרהיט והן באופן שילובו עם הבית. ייתכן כי תראו רהיט שנורא ימצא חן בעיניכם במראה, לדוגמה: שידת טלוויזיה עשויה מזכוכית עם התזת חול. אם אתם יודעים שהבית שלכם הוא בית חום עץ עם ספות עור כתומות וחומות זה יהיה כמו להכניס פיל לחנות חרסינה מבחינה עיצובית, ולכן תצטרכו למצוא משהו מתאים יותר. לעומת זאת, אם הבית שלכם מעוצב בסגנון "הייטק" על טהרת הלבן והכסוף, שידת זכוכית שכזו תהיה אידאלית עבורכם.

בחירת מיטות בהתאם לעקרונות אלו

כאשר בוחרים מיטות, בכל הקשור לעיצוב – יש לבחור כמו שצריך את בסיס המיטה. למזרון אין קשר לעיצוב אלא רק לנוחיות שלכם. אחרי הכל הוא נעטף במצעים בסופו של דבר. לכן, בסיס המיטה צריך להיבחר באופן דומה לבחירת כל רהיט אחר – עם קשר חד ערכי בינו לבין תכולת החדר. הקשר צריך להתבטא הן בצבע, הן בצורה והן בגודל המבוקש לאותו החדר.

בחירת שידות לחדרי מגורים בהתאם לעקרונות אלו

השידות צריכות להכיל צבע וצורה זהים לאלו השולטים בחדר. לדוגמה – בחדר בעל גוון אורבני על טהרת העץ האדום, שידות רוזווד יהיו אופטימליות, או פשוט שידות חומות שנצבעו אדום כהה באופן מלאכותי, אם כי האחרונות פחות אטרקטיביות מהרוזווד הטבעי. כמובן שבבתים מודרניים בסגנון "הייטק" אין על השידות הלבנות עם הפרזול הכסוף, שידות שמוסיפות לבית בדיוק מה שהוא צריך – צבע ועיבוי עיצובי בדרכו שלו.

בחירת ארונות לחדרי שינה בהתאם לעקרונות אלו

כאשר בוחרים ארונות לחדרי שינה יש להתייחס לצבע ולצורה כמו ברהיטים האחרים, אך היות ומדובר בארונות גם לפונקציונליות יש כאן משקל. לאחרונה מייצרים היצרנים ארונות חסכניים לחדר שינה – למשל ארון פתיחה המכיל גם דלת הזזה אשר התא שלה משמש כשידת טלוויזיה. בחירה כזו חוסכת מקום וגם משדרגת מאד את העיצוב והנוחות בחדר המגורים שלכם.