ריהוט עתיק

רכישת ריהוט עתיק, נבדלת באפון מהותי מרכישה של ריהוט חדש. הריהוט החדש ניכר בתעודת אחריות או סימונים של תקנים, הפריטים השונים של ריהוט עתיק קשה להתחקות אחר מקורותיו, והבעיה היא שתעשיית החיקויים של ריהוט עתיק משגשגת ויש הרבה סוחרים שיודעים כיצד להיות מתוחכמים. על מנת לא ליפול בפח, יש לדעת כמה שיותר פרטים על ריהוט עתיק כמו סימנים מיוחדים, כיצד לבחון כי מדובר בריהוט מקורי ולא חיקויים ועוד. יש תמיד להיעזר באנשי מקצוע בתחום, במיוחד כאשר פרטי הריהוט הלל הם מאוד יקרים. לפעמים יש לבצע שמור בריהוט שהוא עתיק בכדי שהריהוט יחזיק מעמד להרבה שנים. רוב הריהוט העתיק עשוי מעץ מלא ולכן הוא איכותי במיוחד. אין היום ריהט כה חזק וכה איכותי אם אכן יודעים, היכן לרכוש ריהוט עתיק.

מהם בעצם רהיטים עתיקים ובמה הם ניחנים?

כאשר מדברים על פרטים שונים של ריהוט עתיק, המושג רהיט עתיק מכוון לרהיט שגילו עולה על 100 שנה. הזיהוי של רהיטים עתיקים הינו מורכב ולכן, חשוב לרכשו אותם רק בחנויות לעתיקות שיש להן מוניטין וקיימות המון שנים. מי שמומחה בתחום, יוכל לזהות באיזה רהיט עתיק מדובר, מה גילו ובאיזה סגנון הוא ניחן, שכן קיימים כמה תקופות שונות שיש להם אפיון מיוחד לגבי רהיטים עתיקים מסויימים. ישנם רהיטים עתיקים מתקופת הרנסנס שבולטים במראם הכבד ובפיתוחים האמנותיים הגילופים בעץ. ריהוט זה ניחן היה בארצות כמו גרמניה, צרפת ואוסטריה. הרהיטים הוויקטוריאניים הגיעו מאנגליה, יש בהם פיתוחים קלים והם בסגנון עגול יותר, העץ שממנו עשויים רהיטים אלה, הינו עץ מהגוני. המזנונים העתיקים של התקופה הויקטוריאנית ניחנים על סוקול, שהוא פס עץ עבה שמונח בתחתית המזנון ומשמש למזנון כבסיס.

בררו אם הרהיט העתיק שאתם מעוניינים בו עבר רסטורציה

רסטורציה הינו תהליך שהוא ידוע לשימור רהיטים עתיקים, אם מדובר ברהיט עתיק שהוא איכותי ושמור טוב, אין צורך שהוא יעבור רסטורציה וזו השאלה הראשונה שיש לשאול לפני שבכלל חושבים לרכוש רהיט מסוים בסגנון עתיק. כדאי לפנות לשמות הידועים שמחזיקים בריהוט עתיק על מנת שתהיו בטוחים כי הריהוט העתיק והיקר שרכשתם אכן איכותי ומקורי.