ריצוף
ריצוף חוץ
כל  מי שכבר בנה את בית חלומותיו דואג בסופו של דבר לגינה מטופחת, שיהיו בה עצים, דקים פרגולה ופינת ישיבה אבל מה לגבי השבילים לגינה? חשבתם כבר על ריצוף חוץ? כיצד הוא ייראה ואולי כדאי לחשוב על החומרים ממנו יהיה עשוי ריצוף חוץ? גם על החניה יש לחשוב כי חייב להיות גם שם ריצוף חוץ שיתאים לשאר הריצוץ בגינה. ניתן היום למצוא  ריצוף שייראה טבעי כמו למשל באריחים מקרמיקה עבים שנראים כמו עץ.  יש לבחון כי החומרים מהם עשויים האריחים לגינה יהיו מתאימים לתנאי מזג האוויר בארץ ויהיו מספיק חזקים. היום בגלל החיסכון במים הרבה אנשים כבר לא מקימים דשא אלא מנסים כמה שפחות להשקות את הגינה ומחפשים עיצובים שייראו טבעיים כמו ריצוף מיוחד שייראה טבעי בגינה.
כמה אתם מוכנים להשקיע על ריצוף חוץ?
יש כאלה שחולמים על ריצוף חוץ שייראה דקורטיבי במיוחד כי סך הכול מדובר בגינה שחייבת להיראות יפה ומטופחת. יש כאלה שמחפשים ריצוף זול יותר ויש מבצעים שניתן למצוא כמו ריצוף דקורטיבי שמחירו יהיה זול יחסית. יש כמה אפשרויות של ריצוף וחלק מהאפשרויות יש בהם יתרונות וחסרונות כמו למשל ריצוף העשוי מאבן טבעית שהיא אמנם יפה אך הא יקרה וסופגת לכלוך. יש אפשרות גם של דק  אבל יש לתחזק את העץ ע"י  מריחת שמן מיוחד פעמיים בשנה, יש גם את האפשרות של אבנים משתלבות, אך הן שוקעות והחומר ממנו הן עשויות עלול לגרום לצמיחה של עשבי פרא בין האריחים.  אריחי צפחה ואריחי טרווטין הם אלה שיכולים להתאים לתנאים של ריצוף חוץ בגינה או בחנייה.
מדוע אבן צפחה היא מומלצת בריצוף חוץ?
יש מינרלים שונים הנמצאים באבן הצפחה כמו למשל קוורץ כלורייט ועוד. המינרלים הללו, מאפשרים לעמידותה של אבן צפחה בתנאי מזג אוויר קשים. בכל אבן יש תכולה שונה של מינרלים ולכן המשטח הוא עמיד ומרשים במיוחד בגלל הגוונים המיוחדים שלו ומראהו הטבעי. מי שמבין בעיצוב וחקר קצת על אפשרויות של אריחי חוץ לריצוף החצר או הגינה, ישכיל אם ירכוש אחרים מאבן צפחה.